GüncelGündem

İsrail Cumhurbaşkanı Einstein(!)

İlk ve yaygın olan inanç İsrail Yahudileri temsil etmektedir inancıdır. İlk soru Almanlar tarafından bu azınlığa zulme edilirken neden kimse Yahudilere sahip çıkmak istemedi? Çünkü II. Dünya Savaşı sonrası devletler ve toplumlar güç için bir birlerini karşılarına almışlardır. I. Dünya Savaşı aslında sınırlar için yapılmış bir savaş olduğu zihinlere kazınsa da aslında inançlar için yapılan bir savaştır.

İsrail’e bir devlet olarak meşruluk kazandırmaya çalışanlar bu arada bu New Age Proxy devlete ihtiyaç duydular bir de devleti temsil edecek ve toplumda karşılığı olan bir devlet başkanı arayışına girdiler. İlk akıllarına gelen Einstein oldu. Neden akla ilk gelen isim Einstein işte buna cevap arayalım…

İsrail devleti arkasındaki kirli planlar dünyanın en zeki insanı ile meşrulaştırılacaktı. Amerika neden İsrail devleti için hareketi geçti? Ortadoğu arzın kalbiydi her ne kadar bilim adamları dünyanın merkezini Greenwich olarak belirleyip kabul etseler de Amerika bunu kabul etmiyordu. Etmeme sebeplerinden birisi en güçlü rakibi İngiltere’nin topraklarının dünyanın merkezi olarak anılacak olması maslahatlarına uygun değildi.

İnancın Savaşı ; Savaşın Gücü…

II. Dünya Savaşına kadar tüm güçler inançlar için savaşırken artık tüm inanışların gücünü Amerika ortak paydasında birleştirme zamanıydı. Tüm dinlerin kesişim noktası ise Kudüs topraklarıydı. İlk strateji azınlıkta olan hatta o güne kadar hem askeri hem politik bir karşılığı olmayan Yahudileri oranın sahibi yapmanın planları hazırlanmış ve planlar aşama aşama hayata geçirilecekti.

İlk aşama hüsrana uğramıştı. Dünyanın en zeki adamı aklını kullanarak ve vicdanının sesini dinleyerek İsrail’in bir zulüm devleti olacağı için bu teklifi kabul edemeyeceğini bildirmişti. Einstein İsrail Cumhurbaşkanlığı’nı sadece elinin tersi ile itmemiş kendisine mektup yazanlara bir ahlak dersi de vermişti.

Tabii bu tarihsel gerçek saklanmalıydı belki bugüne kadar da saklandı 19 Kasım 1952 yılında The New York Times  yayınlamış ve tozlu arşivlere kaldırılmış ve halen o arşivde duruyor. 1952’de devletin kurucu Başbakanı David Ben-Gurion tarafından Einstein’e yapılan teklife cevap olan mektup New York merkezli İsrail Özgürlüğü İçin Savaşçıların Amerikan Dostları’nın İcra Direktörü Shepard Rifkin’e gönderilmişti.

İsrail Meftunu Mike Evans …

Neden bir politikacı, diplomat ya da bir gazeteci bu gerçeği etkin şekilde dile getirmemiştir. Bir yanda bir hakikati dile getiren zalimden yana olmaktan korkan bir Einstein diğer yanda Netanyahu’nun hezimeti sebebi ile midesine kramplar giren zulüm sevici bir isim… Netanyahu’nun babası Yahudi tarihçi Benzion Netanyahu’nun hayranı ABD‘li Evanjelik lider Mike Evans Netanyahu’nun hezimetinden kahrolan birkaç isimden biridir.

Onu önemli kılan M.Evans Netanyahu’nun tanrı tarafından İsrail devlet başkanı olarak seçildiğine inan katı inançlı biri…77 milyona yakın insanın desteği ile her zaman ve her şartta Netanyahu’nun yanında alacağına dair ritüel şekilde ant içti.

Aslında M.Evans gerçekten ruh sağlığı bozuk ve dikkat edilmesi gereken bir isim adeta İsrail’in kan dökmesine ve Filistinlilere yaptığı zulmüne hayran isimdir.

İsrail bir Yahudi devleti değildir… İsrail için Tevrat’ın ve sinagogların bir anlamı yoktur. Musa (as) onlar için bir rol model de değildir. Bunun için kendilerini meşrulaştırmak ve Proxy devletin gücü için Yahudileri ötekileştirerek “Radikal Yahudiler” olarak damgalamışlardır.

İsrail, Amerika’dan bağımsız karar alamaz. Amerika derken Beyaz Saray ya da Pentagon’u kast etmiyorum. Ortadoğu Amerika için önemlidir. Yıllarca dünya İsrail silahlarının miti ile zihinsel illüzyona hatta halüsinasyon muhatap kılınmıştır.

Oysa İsrail’in karşısındaki silah daha düne kadar sadece ve sadece sapan taşı ya da yakılan lastikler… Hiç düşündünüz mü bir devlet bu savunmaya karşı astronomik saldırı silah ve mühimmat lojistiği yapar?

İsrail devleti yoktur… İsrail bağımsız bir devlet değildir. İsrail Amerika’nın Ortadoğu’daki karakoludur. Bunu gören isimlerden biri belki de dünyanın en akıllı adamı unvanına sahip Einstein olmuştur…

Şimdi Einstein’in bu tarihi mektubunu topluma ulaştırmak bu konuda ben bana düşeni bu yazıyı kaleme alarak bir nebze olsun bana düşeni yaptım artık bu tarihsel gerçek arşivlerde ya da daha doğrusu koleksiyonlarda saklı kalmasın… Koleksiyon derken şunu da paylaşalım; insanlardan toplumsal gerçekleri saklamanın bir yolu da “Koleksiyon” adı altında toplumdan gizlemektir parasal değeri için yapılanlar olsa da…

İsrail bir Proxy devlettir…İsrail Amerika’nın Ortadoğu’daki  karakoludur…İsrail bağımsız bir devlet değildir…

Kaynak: www.mkghaber.com

Eğitimci – Sosyolog

Ercan Harmancı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu